FORMÆND I RINDUM SU 1907 -

 

Rindum Ungdomsforening, stiftet 3. januar 1907

3. januar 1907  O. Sørensen
2. januar 1912  Niels Nielsen
25. april 1912  Hans Mortensen
8. januar 1914  Marius Faurby
30. marts 1914  Iver Bollerup
14. januar 1915  Margrethe Lauridsen
24. oktober 1915  Anna Bollerup
10. november 1917  Johannes Christensen
1. december 1918  Lars Chr. Sørensen
1. maj 1919  Margrethe Lauridsen
2. november 1920  Hans Chr. Flytkjær
4. november 1921  Kirstine Bjerg Nielsen
4. november 1922  Hans Chr. Flytkjær
31. oktober 1924  Chr. Sørensen
8. november 1929  Johanne Johnsen
26. oktober 1932  Hans Kjeldstrup
6. november 1935  Hermann Bloch
3. november 1938  Søren Bak
15. oktober 1940  Gravers Vendelbo
29. oktober 1941  Svend Thomsen
2. november 1943  Karl Christensen
4. november 1944  Hans Kjeldstrup
2. november 1946  Dagny Pedersen
29. oktober 1949  Harry Højvang
28. oktober 1950  Gertrud Poulsen
25. oktober 1954  Harry Højvang
11. november 1957  Sejr Fink

 

Sideløbende med Rindum Ungdomsforening stiftedes

Rindum Gymnastik- og Idrætsforening 4. september 1942

4. september 1942  Søren Bak
8. november 1944  Peder Glistrup Nielsen
2. november 1945  Erik Jensen
14. februar 1946  Laurids Poulsen
5. november 1946  Erik Jensen
11. november 1947  Jens H. Jensen
11. maj 1948  Chr. Aage Pedersen
2. november 1949  Thelle Broe
26. oktober 1950  Hans Jensen
25. oktober 1952  Ove Rohde
3. november 1954  Tage Andersen
29. oktober 1956  Frode Pallesen
4. november 1958  Hans Pedersen
11. november 1958  Erik Bæk Knudsen
29. oktober 1962  Chr. Hedemark
30. oktober 1963  Egon Broe

 

5. november 1963 stiftedes Rindum Gymnastik- og Ungdomsforening

5. november 1963  Sejr Fink
15. november 1965  Per Madsen
2. november 1966  Chr. Bjerre
13. oktober 1967  Marie Gorm Jakobsen
13. september 1968  Jens Ramskov Andersen
5. april 1971  Erik Bæk Knudsen

 

26. juni 1972 stiftedes Rindum Sogne- og Ungdomsforening

1972  Erik Bæk Knudsen
1974  Aage Kjeldstrup
1977  Sandfeld Pilgaard
1979  Chr. Stengaard
1980  Sandfeld Pilgaard
1983  Knud Erik Spaabæk
1985  Niels Chr. Andersen
1989  Anker Hedegaard
1998  Jesper Vernegaard
2002  Bo Guldhammer
2006  Allan Stampe
2007  Torben Nielsen



 

Tilbage til Historien om Rindum SU